Categories
Entrepreneurship & self-development

Apie netikėtas magiškas akimirkas

Keistoką dalį mano gyvenime užima magija – ne, ne tie kičiniai iliuzionistai, kurie pasiima kelis žiedus ir juos vienas į kitą daužo, pjausto moteras ar tiesiog stumdo keistas dežės – ne.

Jau nuo seno ėmiau žavėtis magija, kuriai specialaus pasiruošimo nereikia. Iliuzionistui pakakdavo pagriebti kortų kaladę ar monetą ir..

Nutrauksiu pats save ir papasakosiu vieną pavyzdinę istoriją, kuri net praėjus penkiems metams, išliko mano atmintyje. Tąkart su iliuzionistu Tomu buvau jo gimtajame mieste, Panevėžyje. Tą vakarą Tomas turėjo pasirodymą viename iš vietinių kavinių. Po trumpo pasirodymo pradėjome judėti nuo vieno staliuko prie kito, iki kol priėjome vieną, kurį apsėdę buvo rūstus tėvas ir du vaikai – 5-7 metų berniukas ir mergaitė.

Nenustebsit, kad vaikai magijos triukais be proto džiaugiasi – šypsosi, juokiasi, išsigąsta ir visai kitaip rodo emocijas. Suaugusieji – kiek kitaip. Pradžioje jie viską stebi itin skeptiškai. Bando sau paaiškinti kaip kas įvyko, kur kas slėpėsi. Bet jei magas geras – stenkis nesistengęs, kažkuriuo momentu pasimesi. Neberasi kaip paaiškinti vieną ar kitą judesį ir tiesiog.. Imsi stebėtis – pajausi iliuziją. Būsi dienos šviesoje apgauta(-s).

Taip atsitiko ir tąkart – pirmuosius kelis triukus tėvas stebėjo susiraukęs, skeptiškas. Po kiekvieno sėkmingo triuko ėmė rodytis pirmiausia maža, vėliau vis didėjanti šypsena, kol galop tėvelis visai pamiršo savo dienos vargus, problemas ir kvatojo kaip ir jo mažieji.

Tas pojūtis, kai tiesiog nežinai, kas nutiko (kodėl?? kaip??) – man vienas maloniausių pasaulyje. Kai racionalumas neveikia, kai paaiškinti efektą protu – neįmanoma.

Tomas Šimkus ir Projektas Šypsena

Nuo tada mačiau daug įvairiausių pasirodymų, TV special’ų, laidų bei filmų, susijusių su magijos menu. Gyvenau magija, kvėpavau magija.

Tad netikėta, kad ilgainiui jau galėjau paaiškinti, kaip vienas ar kitas triukas įvyksta, tad man pasidarė įdomiau kita magijos pasirodymų pusė – atlikimo kokybė, mago charizma (Derren’as Brown’as man čia nepralenkiamas) ar tiesiog kiek kitokio tipo pasirodymai – labiau humoristiniai ar net kraupūs.

Jau veikiausiai prieš gerus metus pabuvau Justo iš Skani Magija pasirodyme Brodvėjuje – kaip jis pats tąkart prisistatė, bus 50% magijos ir 50% humoro. Taip seniai besijuokiau.

Po pasirodymo pastebėjau vieną problemą – išties ne tiek jau daug žmonių žino, kad magija gali būti labai smagi bei juokinga, kartu – challenginti net pačius racionaliausius protus; būti ne tik nuvalkiota ir kičinė, atliekama jau gyvenime pasiklydusių diedukų.

Ilgosios kelionės metu prisiminiau grupelės iliuzionistų svarstytą idėją – pradėti magijos pasirodymų ciklą. Kviesti pasirodymui vis kitą magą ir taip kuo daugiau žmonių supažindinti su iliuzijų menu. Man įdomu būtų Tavęs paklausti – kokį įvaizdį Tau turi magija? Ką smagiausio / baisiausio susijusio su magija prisimeni iš vaikystės / jaunystės?

Vienas Lietuvos magų – Rokas Bernatonis

Jei turite kokių nors idėjų / minčių, norėčiau, kad jomis pasidalintum komentaruose.

O jeigu įdomu pamatyti daugiau smagių magijos laidų / pasirodymų, mano kelios rekomendacijos:

1. Derren Brown – Svengali (pasirodymas, kurį mačiau gyvai), The Assassin, Guilt Trip
2. Troliai Andrew Prince ir Gazzo
3. Lietuviai – Rokas Bernatonis, Justas Malinauskas ir Tomas Šimkus

Smagios magiškos savaitės!