Categories
Entrepreneurship & self-development

Apie meno ir kūrybos vertę gyvenimams

Ėmiau reguliariai rašyti sau – pavadinkim journal’inimu – kasdien kokias nors man kylančias mintis / idėjas / klausimus bandau užsirašyti taip, kad ir pats po to, perskaitęs po dienos kitos, galėčiau geriau suprasti, kas kamuoja ar apie ką dar reiktų rimčiau pamąstyti. Dauguma tų minčių Facebook’o “šviesos” neišvys, bet vieną prisiminiau ir nusprendžiau paplėtoti pamatęs trumpą interviu su Cillian Murphy (žinomas kaip Thomas Shelby iš Peaky Blinders).

Aš nekart mečiau rimtus darbus (didžiam brolio nusivylimui) su mintim, kad kažkas su jais negerai; kad galbūt galėčiau daryti kažką tokio, už ką man pačiam mažiau “skaudėtų”. Tai atrasti man padėjo ne kas kito, o Dungeons & Dragons žaidimai. Tiek žaisti pačiam, kaip veikėjui, tiek vesti žaidimus man yra daugiausia visko apimantis entertainment – panašu į žaidimus, filmus, dainas ir knygas sutrintas į vieną košę, bet kartu ir su tokiais spirgais, kurių aš pats gyvenime neturėjau progos patirti – vaidyba, improvizacija, kartais (nusi)dainavimu ar mėgdžiojimu.

Per tuos metus reguliarių vestų žaidimų “besididžiuojančio tėčio ašarą nubraukti” priversdavo dalyvių asmeninės transformacijos. Kaip jie ima ir po truputį, palaipsniui atsiskleidžia (ima vaidinti, siūlyti idėjas, planus ir t.t.; ypač pamenu vieną vyruką, kuris pirmą kartą nedrįso prakalbti, o kitą, įsidrąsinęs, ėmė skaldyti tiek juokus, tiek dalintis geromis idėjomis). Be to, žaidžiant pasimiršta vargai ir sunkumai realiame gyvenime – visi tie stresą keliantys klausimai atitolsta, bent tai akimirkai.

Kaip ir geri filmai / knygos / dainos, D&D suteikia vilties, kad rytojus išties bus geresnis (pun vieno mano žaidimo dalyviams), ir kad mūsų rankose galimybė pakeisti savo gyvenimus į gera. Daugybė mano draugų užaugo ir kažko išmoko iš Harry Potter’io ar Hermionos; įkvėpti Yodos ar, neseniai, Rey; o galbūt tiesiog Frozen veikėjų (kaip mano dukterėčia).

Interviu atitinkamu laiku: https://goo.gl/JRlmpd